Správna hygiena je dôležitá!

V dnešnom uponáhľanom svete si veľa ľudí neuvedomuje, aký význam má pre nás čistota a správna hygiena. Od rána sme v strese, uponáhľaní, pobehujeme a ani nás nenapadne sledovať, čoho všetkého sme sa dotkli, napríklad len po ceste do potravín. Pochytáme všetko možné, od kľučky až po potraviny, ktoré si potom prinesieme domov. Poznám zopár jedincov, ktorí sa pozabudli, že už dávno nejedia jablká zo svojej záhrady, ale z obchodu, kde prešli dlhou cestou rukami niekoľkých pracovníkov, kým sa dostali k nim domov. A  oni sa do nich veselo zahryznú bez toho, aby ich najprv umyli! No to je des! Raz to predo mnou spravil jeden známy a skoro mi oči vypadli ako som ich na neho vypleštila. Ten nevedel v tej chvíli, či má to sústo prehltnúť alebo vypľuť 😀 No fuj. Aj bez mikroskopu som videla tie bacily, ako mu putujú do tráviacej sústavy a ďalej som si to radšej ani nepredstavovala.

Hygienické návyky sa nededia!

Tie nás musia naučiť rodičia, učitelia, vychovávatelia, jednoducho ľudia, ktorí sú za nás a naše zdravie zodpovední. Nie každý má to šťastie dostať tú správnu výchovu, čo sa týka hygieny. Stretávam veľa ľudí, ktorým tieto návyky chýbajú  a je to naozaj veľmi nepríjemné ich na to upozorňovať.

A cystitída – zápal močového mechúra,  je jedným z tých ochorení, ktoré si vyžaduje totálnu hygienickú disciplínu. My ženy sme na to zvlášť náchylné. Stačí málo a hneď máme problém. Isté pravidlá sa musia u nás dodržiavať, ak chceme predísť nepríjemným problémom. Ak sa chceme vyhnúť cystitíde, ale aj infekciám našej kamošky tam dole, mali by sme dodržiavať zopár pravidiel, ktoré nám pomôžu vyhnúť sa tejto nepríjemnosti.

Napríklad:

  1. Ak ideme na wc, mali by sme sa utierať v smere spredu dozadu. Taká maličkosť, ale aká dôležitá. Priznajme si, koľké z nás to robíme naopak? 🙂
  2. Ďalším dôležitým pravidlom je vždy, a tým myslím naozaj vždy, pred a po pohlavnom styku sa vycikať a umyť si svoju milú kamošku čistou vodou. Žiadny sprcháč, intímny gél, parfumovaný toaletný papier. Proste čistá voda. Nebojte sa, naozaj to tam budete mať čisté a voňavé aj bez mydiel a parfumov 🙂 Spýtajte sa partnera, ten vám to potvrdí 😀 Viem, že veľakrát sa na to pozabudne, veď v takej chvíli niektoré z nás zabudneme aj vlastné meno :D. Ale treba si na to spomenúť skôr, než bude neskoro. Verím, že naše polovičky tú chvíľku vydržia ostať žhavé :D. A keď sa v posteli dejú veci, ktoré nie sú úplne v zhode s hygienickými pravidlami (asi vieme o čom píšem 😀 ), vtedy treba dbať na to, aby sa pri prechode zo zakázanej zóny do tej povolenej išlo s čistým nástrojom :).
  3. O umývaní rúk sa snáď ani nemusím zmieňovať. To je asi to najzakladanejšie pravidlo, ktoré sa učíme ako prvé. V bazéne sa tiež nevyhneme baktériám, aj keď sú tam hektolitre chlóru. Aj tam si treba dávať pozor a po vyčľapkaní si ihneď umyť kamošku, aby sme spláchli prípadných útočníkov z povrchu. Jednoducho umývať sa a umývať. Kým je vody dosť 😀

 

Prajem vám všetkým veľa zdravia, veľa vody, nech vás bacil nerozhodí 🙂

Vaša Femi 🙂