Návšteva urológa je niekedy nevyhnutná

Neviem  ako vy, ale ja som ten typ, ktorý keď ochorie, snaží sa všetkými možnými silami vyliečiť sama. Ideálne bez návštevy lekára, pretože si myslím, že to predsa zvládnem. Veď existujú všelijaké domáce rady, recepty, prípadne zafunguje energia a sila pozitívneho myslenia. Ono to aj všetko funguje, ale skôr ako sprievodná pomoc. Pri niektorých druhoch ochorenia je potrebná aj liečba antibiotikami, ktorým sa tak bránime, ale bohužiaľ inak by to buď nešlo alebo by samotné vyliečenie trvalo večnosť a na to my predsa v dnešnej uponáhľanej dobe čas nemáme. Veď sme predsa nenahraditeľné, kto by nás zastúpil v práci. A zrazu som zistila, že predsa len nahraditeľná som. Smutné, ale je to tak. Dokonca som si tú nahraditeľnosť ešte umocnila tým, že som sa liečila nesprávne, tým pádom som s tými mojimi močákmi zostala doma dlhšie ako bolo v pláne (dátum vyliečenia som mala predsa naplánovaný, len akosi nevyšiel 😀 )

Moja liečba by prebehla hladko bez akýchkoľvek komplikácií, keby som si hneď na začiatku dala vyšetriť moč. Ale to sa nestalo, lebo som nebola schopná v tom momente zájsť k lekárovi a spoliehala som sa na samoliečbu antibiotikami, ktoré mi zostali doma ešte od minula. Veď keď zabrali vtedy, prečo by nemohli teraz? S odhodlaním lekárky amatérky som si nasadila 5 dňovú liečbu a čakala rýchle uzdravenie. Naplánovala som si milión aktivít, veď dovtedy už budem fit a tých pár dní nejak prežijem. Ale čo sa nestalo.

Môj geniálny plán so 100% presnosťou nevyšiel. Ako to? Prečo? Však predsa beriem antibiotiká…ten zázrak, ktorý ma vytiahne z každej biedy, kde už rady mojich kamošiek aj mojich google objavov nefungujú. Kde sa stala chyba? Idem to zistiť. Veď to nemôžem nechať len tak. Toľké sklamanie. Aby som tomu prišla na kĺb, rozhodla som sa navštíviť urológa. Zaniesla som mu môj ranný moč, stredný prúd, presne podľa pokynov a čakala na výsledok, ktorý mi objasní, prečo moja úžasná liečba nezabrala. O tri dni som sa dozvedela, že antibiotiká, ktorými som sa dopovala, nezaberali na baktériu E.coli, ktorú mi našli v moči. To znamená, že baktéria bola voči nim odolná, tým pádom ju nezlikvidovali. Pravdepodobne nadobudla odolnosť počas minulých opakovaných užívaní rovnakého antibiotika, naučila sa prežiť. „Skvelá“ správa, to znamená, že som pojedla tie lieky úplne zbytočne. Moja pečeň sa mi poďakuje a liečba tým pádom nekončí. Tak na toto som teda nepomyslela. Ale je to tak. Dostala som ďalšie antibiotiká a tentokrát boli účinné, pretože z výsledku moču bolo možné urči, na ktorý druh antibiotrika je tá hnusoba baktéria citlivá. Tak a zase som o čosi múdrejšia.

Už viem, že nebudem v budúcnosti skúšať samoliečiteľské praktiky a aj to, čo znamená skratka v náleze od lekára. R- rezistentnosť (keď je baktéria odolná voči určitému druhu antibiotík) a C – citlivosť (na ktoré antibiotiká je baktéria citlivá). S týmto poznatkom už budem opatrnejšia a vždy radšej zájdem včas k lekárovi, nech sa moje liečenie zbytočne nepredlžuje. Aj keď som už v pohode, naďalej ostávam verná Blokurime, ktorá mi výrazne dopomohla k zlepšeniu a naďalej si ju budem preventívne pocuckávať pred spaním, aby som sa vyhla ďalším pokusom na mojom uzdravovaní a aby sa mi toto celé utrpenie znova nevrátilo.

Prajem vám veľa zdravia, rozum v hrsti, nech vám liečbu nič nebrzdí 🙂

A čo vaše skúsenosti s antibiotikami? Vaša Femi. 🙂