Čo sú to spiace ložiská?

Zdravím všetky dámy a spolubojovníčky s opakovanými problémami pri zápaloch močových ciest. Opäť som troška študovala, prečo sa tá hnusoba opakovane vracia a nie a nie sa jej zbaviť. Som ako magnet na kadejakú pliagu, ale čo je veľa, to je veľa. Nebol rok, aby som mala pokoj. Žijem si ten svoj živôtik zo dňa na deň a snažím sa vydržať v dobrom zdraví až do smrti 😊 Na starobu sa napapkám tých liekov až-až, prečo sa nimi napchávať skôr ako je nutné? No…lenže nie vždy sa im dá vyhnúť.

Moje telo je jedna tragikomická továreň na kadejaké komplikácie. Ja si nemôžem len tak v kľude preplávať životom, svetom, dianím okolo mňa. Ja musím stále riešiť nejakú časť môjho tela. Nieže by som sa nejako výrazne sťažovala, viem že sú na tom ľudia oveľa horšie, ale ja skôr vidím to, že tie problémy ani nemusia byť, len musím prísť na to, prečo sú a ako sa ich navždy zbaviť. Nielen utlmiť príznaky, ako to robí väčšina lekárov v dnešnej dobe (týmto sa ospravedlňujem všetkým poctivákom, ktorí chcú naozaj ľudí liečiť 😊). Donedávna som bojovala s aftami, ktoré boli ako nočná mora. Nie a nie odísť. Milovali ma. Až natoľko, že už som sa kvôli nim nemohla ani najesť, lebo ma bolela celá ústna dutina. Odišli afty, ani neviem čo ich presvedčilo vzdať sa funkcie najnavštevovanejších problémov a došli ďalšie poruchy. No vždy niečo. Aby som sa nezbláznila z toľkého kľudu asi. Okrem pravidelných seknutí a celého zoznamu ďalších ochorení sú zápaly močových ciest tou najhoršou možnosťou, ako si pokaziť akýkoľvek plán. Prídu náhle a bez upozornenia a to je na tom to najhoršie. Neviem sa na ne pripraviť.

Napríklad : Vitaj zápal močákov, pokojne sa usaď, ja si zatiaľ uvarím čaj a pôjdem vyrabovať lekáreň. Takto to nefunguje. Preto musím byť vždy pripravená.

Obsah mojej lekárničky tvorí rad liečiv a odložených antibiotík na močáky…to tam nikdy nesmie chýbať 😊 Moje heslo znie: Vždy pripravená 😊 Už si pripadám ako nejaký hypochonder. Ale bohužiaľ, nikdy sa nesmiem nechať prekvapiť. Práve preto som sa zaujímala o to, prečo sa tie zápaly znova a znova opakujú. Kde je chyba. Veď antibiotiká mi donedávna pripadali ako jediná a posledná nádej na tento boj. Ale nie sú. Zistila so , že baktéria E-coli, tá, ktorá je zodpovedná za tú neplechu, sa stáva rezistentnou voči niektorým druhom antibiotík. To znamená, že sa stala odolnou a liečba nezaberá.

O opakovaných (recidivujúcich) zápaloch hovoríme vtedy, keď sa opakujú dvakrát za pol roka alebo tri a viackrát za rok. Spôsobuje ich tzv. uropatogénna E-coli, ktorá sa dokáže prichytiť na výstelke močového mechúra, pretože je „špeciálne vybavená“ chápadlami, ktorými sa prisaje a udrží sa aj napriek vyplachovaniu močom. Potom zalezie do steny močového mechúra a tam vytvorí spiace ložisko. Normálne sa tam uvelebí akoby sa nechumelilo a vyčkáva. Pri sexe, prechladnutí, strese sa toto spiace ložisko môže !zobudiť“ a E.coli  sa uvoľní znovu do močového mechúra a spôsobí zápal. Ale nemusíme sa báť, Blokurima je tu presne na to, aby takémuto procesu zabránila 😊 Dokáže E.colí na sebe naviazať, prefackáť tú drzaňu a vyprevadiť ju z močového mechúra😊. Je ale dôležité, aby na ňu už v mechúre čakala. Preto sa musí Blokurima užívať dlhodobo preventívne, najlepšie na noc. Tak sa s chuťou pustime do tejto lahôdky a užívajme si pokojné slnečné letné dni, ktoré sa blížia 😊 Prajem vám všetkým veľa zdravia, šťastné kroky, bez zápalu, celé roky 😊 Vaša Femi 😊 Ako sa pred opakujúcim zápalom chránite vy?

Ak vás zaujali spiace ložiská, viac sa dozviete tu:

blokurima.sk/s-opakovanymi-zapalmi-mocovych-ciest-je-kriz/